Holistiline teraapia

Holistiline psühhoteraapia toetub käsitlusele terviklikust inimesest ja eesmärgiks inimeste arengule kaasa aitamine läbi teadvustamise ja terviklikkuse tunnetamise loomise. Holistiline teraapia ulatub psühhoteraapiast enesearenduseni. Holistilises psühhoteraapias viibib klient osa teraapia ajast muutunud ehk meditatiivses teadvuseseisundis, mis aitab tal sügavamal tasandil olla kontaktis oma sisemaailmas toimuvaga seda samas tasakaalustades ja tervendades. Holistiline terapeut aitab tugevast negatiivsest situatsioonist turvaliselt läbi minna ning valu vabastada. Lisaks kasutab holistiline terapeut teraapia kestel vajadusel kehatöö meetodeid.

Holistiline psühhoteraapia toetub kvantfüüsikalisele maailmapildile, mille kohaselt kõigel on kõigega seos. Selle hulka kuulub ka Inimese enda elu, millel samuti on otsene seos Inimese enda mõttemaailma ning maailmavaatega. Kõik, mis meie elus hetkel toimub, oleme ise oma ellu teadlikult või alateadlikult kutsunud. Nii kuidas need sündmused meie ellu tekkisid, samamoodi on võimalik nendest aru saades ning algpõhjust tunnistades nendest vabaneda. Selleks, et eluga edasi minna, tuleb vahetevahel lihtsalt tagasi vaadata ning mittevajalikust energeetilisest koormast vabaneda.

Holistiline teraapia annab unikaalse võimaluse teha rännaku iseendasse ning lasta oma alateadvusel tuua üles just seda, mis antud hetkel kõige vajalikum on. Teraapiat tehakse üldjuhul 4 päeva, kokku 8-12 tundi ja iga seansi kestvus on 2-3 tundi. Sellise lähenemise mõte on teha Inimeses üks korralik audit. Iga seanss koosneb vestlusest ja rännakust oma alateadvusesse, et vabastada tundeid ja muuta mõttemustreid, mis takistavad igapäevaelus olemast harmoonias ja tasakaalus. Holistiline terapeut on sellel teel abiliseks.

Holistilises psühhoteraapias on abi saanud inimesed, kellel on:

  • Probleemid suhetes partneriga, vanematega, lastega, kolleegidega.
  • Elurõõmu, eluisu puudumine, kriisiolukorrad elus, traumad, hirmud ja foobiad.
  • Kehalised kaebused nagu näiteks seedehäired, peavalud, kroonilised valud kehas, pinged mõnes kehapiirkonnas, põletikud, allergiad jne.
  • Seksuaalsed probleemid nii meestel kui naistel, seksuaalsed kuritarvitused.
  • Sõltuvusprobleemid (alkoholist, sigarettidest, narkootikumidest, toidust, tööst, suhetest jm.).

Ning ka need inimesed, kes on enesearenduse ja vaimu äratamise teel ning kes tahavad:

  • Leida iseennast, oma elu mõtet või eesmärki.
  • Tundma õppida oma potentsiaali, võimeid ja võimalusi.
  • Luua paremat kontakti oma sisemise tarkusega, oma kõrgema Minaga.
  • Parandada oma elukvaliteeti, kuigi saavad oma elu ja tööga üldiselt hästi hakkama.
  • Äratada endas erilisi võimeid ja ülitajusid

Holistilised psühhoterapeudid Keha ja Meele Teraapiakeskuses:

 

Aili Tamming