Massaažid

Marju Jalakas – refleksoloogia, lümfiteraapia,  psühhoteraapia, hüpnoteraapia, imago-suhteteraapia

Varje Vilberg – refleksoloogia,  Access Consciousness Bars® ja Access kehatehnikate terapeut – koolitaja, aroomteraapiline tselluliidimassaaž.

Käed on meie tunnete saadikud. See, mida nad üle annavad või vastu võtavad, võib meile tunduda maagilisena, kuid sellel on soliidne füsioloogiline baas ja see jätab meie kehaskeemi tõepoolest märgi maha.

 

Põhja-Carolina Durhami Duke´i ülikooli uurijad Field ja Schanberg on põhjalikult uurides puudutuste keemiat leidnud, et massaažid vähendavad stressihormooni kortisooli eritumist ja tugevdavad immuunsüsteemi; stimuleerivad uitnärvi vegetatiivset funktsiooni – südamelöögid, hingamine, vererõhk stabiliseeruvad; vabanenud hormoonid, nagu insuliin, suudavad toitu paremini lõhustada. Küpsemisprotsessidest annab tunnistust ennekõike suurenenud adrenaliini- ja  noradrenaliinihulk, näiteks kopsudes ja sümpaatilises närvisüsteemis, mis reguleerib autonoomselt määrava tähtsusega elulisi funktsioone.

Puudutuste tajumine on inimese esimene aisting. 5-10, aga võibolla ka 20 miljonit sensorit – keegi ei ole neid senini kokku lugenud – teevad meie kehast tundliku kesta. Nagu kõrgtehnoloogiline kosmoseskafander, registreerib see piki meie välispiiri toimuvad kontaktid ning annab meile teada kas miski on kuum, külm, terav, nüri, sile, pehme, valus jne.