TRE meetod

Mis on TRE?

TRE tähendab pinget ja stressi vabastavaid harjutusi (“Tension & Stress Releasing Exercises” )

TRE on lihtne meetod, milles kasutatakse kehalisi harjutusi selleks, et vabastada stressi või pingeid kehas, mis on korjunud igapäevaelust, keerulistest situatsioonidest, lühi- või pikaajalistest stressiolukordadest või traumaatilistest kogemustest (nt looduskatastroofid, sotsiaalne või koduvägivald jms). See revolutsiooniline stressi ja traumade tervendamise meetod põhineb kehaterapeudi David Bercelli (PhD) kogemustel ja uuringutel, kes on inimeste traumade ja tervendamise ja uurimisega tegelenud mitmel pool maailmas rohkem kui 30 aastat. Oma kogemusest lähtuvalt on ta välja arendanud trauma ja stressi vabastamise praktikad (Trauma Realising Execises- TRE).

TRE koosneb harjutuste komplektist, mis aitavad vabastada kehast sügavaid pingeid, äratades keha poolt kontrollitava lihaste värisemisprotsessi, mida nimetatakse neurogeeniliseks lihasvärinaks. Meetodi unikaalsus seisneb selles, et värisemine saab alguse sügaval keha keskmes asuvaist nimme-niudelihastest. Õrnad värinad kanduvad väljapoole piki selgroogu, vabastades pinged  ristluust pealuuni.

TRE harjutused kujutavad endast lihtsaid venitusi ja neid kasutatakse selleks, et õrnalt stimuleerida iseeneslikke lihasvärinaid. Kui harjutused on peale korduvaid sessioone ära õpitud ja selgeks saadud, võib soojendusharjutusi kiirendada või asendada tavapäraste harjutustega, mida sa nagunii teed, nt käimine, jooga vms. Seega  muutub TRE kiireks ning efektiivseks püsiva lõõgastuse saavutamise meetodiks.

Tuhanded inimesed üle kogu maailma kasutavad TRE-d, kui üha populaarsemaks muutuvat efektiivset tööriista, vabastamaks kroonilist traumeerivat stressi, füüsilisi pingeid ja emotsionaalseid traumasid, mis paratamatult kaasnevad argipäevasündmuste survega.
See meetod on tõestanud oma töökindlust leevendades stressi ja kõikvõimalikke traumaatilisi sündmusi ning  stressist põhjustatud erinevaid hädasid nagu madal energiatase, ärevus, unehäired  jne.

Inimesed, kes on regulaarselt hakkanud TRE meetodit rakendama oma igapäevases elus, on täheldanud alaseljavalude vähenemist või selle kadumist, unetuse taandumist ja unerežiimi teket, ärevuse ja paanikahoogude vähenemist, seedesüsteemi talitluse parenemist, menstruatsioonivalude vähenemist, energiataseme tõusu, ründavate ja agressiivsete reageeringute pehmenemist, kehakaalu vähenemist, positiivset  mõju seksuaalsusele – orgasmide sagenemise ja nende ajalise kestuse pikenemise näol.

Mulle endale meeldib selle meetodi puhul see, et seda on võimalik ca 3-4 kohtumise puhul sertifitseeritud treeneri juhendamisel  selgeks õppida ja kasutada kogu ülejäänud elu toetades seeläbi enda keha ja vaimu : – )
TRE meetod pole lihtsalt harjutuste kogum, see sisaldab  ka oskusi enda  reageeringute ja tundeseisunditega toimetulekuks harjutusi  tehes ja elus sarnaste mustritega kokku puutudes.

TRE meetod levib maailmas kiiresti. Muuhulgas on see leidnud laialdast kasutamist väga stressirohke töö tegijate hulgas (sh päästetöötajad, sõjaväelased ja mitmete abistavate elukutsete esindajad, nt meedikud, sotsiaaltöötajad).
TRE meetodi teeb paljude inimeste jaoks meeldivaks ka see, et pole vaja teada ega seletada, millest pinged on tekkinud – TRE harjutuste abil saab keha ise end tervendada isegi vanade ja väga sügavate pingete puhul.

Oma enam kui 15 aastat kestnud terapeudi töökogemuse põhjal olen saanud aru, et trauma ja stressi käsitlemisel neist ainult rääkimine viib meid vähe edasi. Tervendamise protsessi peab olema haaratud ka keha.

Saad TRE meetodi kohta vaadata lisa kanal 2 Reporteri saates kajastatud videolõigust siit:

http://algallika.ee/video/tre-kanal2.mp4

Kui soovid vabaneda pingetest ja luua kehasse sügavamat sisemist rahu, tule TRE grupi tundi või individuaal sessioonile!

TRE  grupitunnid toimuvad  kolmapäeviti, kell 18:00,  Masina 22 ruumis, Tallinnas.

Selle kevade viimased TRE grupitunnid toimuvad 8, 15, 22 ja 29 mail

Suvel grupitunde ei toimu kuid soovi korral saab tulla individuaal sessioonile.

Vajalik eelregistreerimine:

TRE instruktor Aili Tamming
aili@teraapiakeskus.ee
Tel. 55670442

TRE grupi tunnis osalemine 35 eurot

TRE individuaal sessioon 1,5 h  75 eurot

TRE individuaal sessioonile saab aegu broneerida Masina 22  ja Müürivahe 22  ruumidesse. Kui soovid tulla individuaal sessioonile koos partneri või sõbraga on ka see võimalik.