Imago suhteteraapia

Paljud probleemid meie paarisuhtes on tingitud sellest, et me ei kuula teineteist nii, et meie vahel tekiks mõistmine ja usaldus. Selle asemele võime ehitada oma selgituste või vaikiva endassetõmbumise läbi müüri, mis kaitseb meid haiget saamise eest ja paneb tundma tühjust, üksindust, rahulolematust.

Suhteteraapia eesmärgiks on taastada kontakt ja ühendus, saavutades sellega vastastikuse emotsionaalse tervenemise ja isikliku kasvu terviklikkuse suunas. Meil ei ole vaja leida õiget partnerit, vaid saada suhtes õigeks partneriks ja õppida kasutama oma suhet isiklikuks muutuseks ja arenguks.

Suhteteraapias kasutatakse dialoogi, mis annab võimaluse rääkida sellest, mida Sa siiani ei ole saanud väljendada ja kuulata nii, et hakkad oma partnerit nägema uuel viisil ja mõistma milline on tema maailm. See aitab aktsepteerida teie erinevusi ja näha, kuidas panna need kaks maailma nii toimima, et te mõlemad kasvaksite terviklikkuse suunas.
Suhteteraapia sobib paaridele, kelle on probleemid või neile, kes soovivad suhet hoida sellisena nagu see hetkel on. Teraapiasse võib tulla ka emaga, sõbrannaga, vennaga jne, kui teie suhted on muutunud keeruliseks või soovite sügavamat ühendust.

Armastus ei tähenda ühtesulamist, alistumist ja teise inimesega ühinemist- see on indiviidi jaoks võimas ajend küpsemiseks, iseendaks saamiseks, maailmaks saamiseks, saamaks maailmaks iseenda sees teise inimese jaoks. (Rainer Maria Rilke 1904)

Täiendav info   Aili Tamming

Imago suhteterapeudid:

Kristel Rannamees

Janne Kants

Marju Jalakas