Monocromaatne valgusteraapia
Meie esiisad veetsid päevad väljas ja ööd toas. Tänapäeval oleme värskes õhus vähem kui kümnendiku päevastest tundidest ja seda eriti sügise saabudes ja ilma halvenedes. Suure osa aastast töötame, mängime ja õpime siseruumides. Üks kinnises ruumis olemise tagajärg on päevavalguse nappus. Mitmed raske depressiooni vormid, ka sesoonne depressioon on just nimelt tingitud valguse vähesusest. Valgus ei mõjuta ainult meie meeleolu, vaid ka tervist.
Seetõttu tulebki pidevalt mõelda, kuidas ja kust valgust, värvi ja energiat ammutada. Huvitav on näiteks seegi, et päevavalguse käes rohkem aega veetes parandame ka oma une kvaliteeti. Kui aga ikkagi ilmad lörtsiseks ja õhtud pimedaks muutuvad, pakub valgust ka maailmas järjest enam populaarsust võitev valgusteraapia, mis mõjub tervendavalt ja mille häid omadusi märgati juba iidsetel aegadel.
Monokromaatne ehk samasageduslik valgusteraapia tugevdab immuunsüsteemi ja rakkude ainevahetusprotsesse kehas, aidates seeläbi organismil toime tulla erinevate vaevustega. Tugevnenud immuunsüsteem tekkitab kehas detoksikatsiooni protsessi seetõttu tehakse valgusteraapia sessioone 1 kord kuus.
Monokrom valgusteraapiat kasutatakse
· immuunsussüsteemi tugevdamiseks
· ainevahetuse aktiviseerimiseks
· aju neuronite vaheliste seoste aktiviseerimiseks ja loomiseks
· ajukahjustuste ravis, aju töö parandamiseks
· stressi, ärevushäirete ning depressiooni vähendamiseks
· söömishäirete leevendamiseks
. menstruatsiooni tsükli häirete puhul
Monocromaatne valgusteraapia on vastunäidustatud
· Siirdatud organite puhul
· Südame stimulaatoriga isikutele
· Inimestele, kelledel on diagnoositud leukeemia
Enne seanssi tuleb arvesse võtta
· Protseduur tavaliselt ei sega käimasolevat ravi.
· Metallesemeid või sünteetilised kangad ei häiri protsessi mingil viisil
· Vahetult pärast valgusravi vältige erilist tähelepanu nõudvaid ülesanded
· Võtke aega, et lõõgastuda ja kohanduda kogetuga.
Pärast valgusseanssi on tavaline:
· Tugev eufooria mõne tunni jooksul
· Raske väsimus õhtupoole
· Eredad mälestused ja emotsionaalsed unenäod
· Sügavam öine uni
· Võib esineda muutusi toitumiseelistuses
· Immuunsüsteemi puhastumine ühe – kahe nädala jooksul
Puhastumise protsessist annavad sageli märku vistrikud, muutused higilõhnas, kerge palavik, vahel harva esineb ka peavalu või kõhulahtisust. Need puhastumist näitavad sümptomid on täiesti tervislikud ja tavaliselt mööduvad.
Pikem mõju:
· võib tekitada kõrgendatud seksuaalsust
· tõsta viljakust nii meestel kui naistel ( elavdab ja jõustab spermat, naiste menstruatsiooni tsükkel on regulaarseem ja hormonaalne tasakaal kehas parem )
· omab noorendavat mõju
. Keskealised naised, kes on regulaarselt kasutanud monocromaatset valgusravi (ca 2 aasta jooksul) on täheldanud menopausi aegsete vaevuste leevendumist kuni regulaarse menstruatsiooni tsükli taastumiseni.
· pikaaegse kasutamise tagajärjel on inimestel vähenenud või siis kadunud vajadus alkoholi ning tubaka järele.
· söögieelistuste muutumine
· füüsilise ja emotsioonlase seisundi paranemine
· tugevnenud immuunsüsteemi tõttu on inimesed paranenud erinevatest haigustest
Valgusteraapia sessioonist.
Kuidas näeb välja valgusteraapia?
Klient istub toolil, ümber silmade avar mask, kus värvid vikerkaarena vahelduvad. Värvitoonide vaheldumist ja aega saab valgusteraapiat kogev isik ise määrata kontrollnuppu abil. Meie keha teab millist valgusvärvi tal vaja on. Valgusteraapia seansse tehakse kord kuus, Valgusedoos täiskasvanule on kümme minutit, lastele viiest minutist kuni seitsme ja poole minutini olenevalt lapse vanusest.
Seanssi jooksul terapeut vestleb teiega, juhendab Teid aparaadi kasutuse osas ja seanssi järgselt annab tagasisidet valgusvärvide osas. Soovi ja vajaduse korral võib lühikesi valgusteraapia sessioone (30 min.) kombineerida pikemate 1-1,5 tunniste psühhoteraapia sessioonidega.
Nõustamine ja psühhoteraapia kombineerituna valgusteraapiaga on andnud häid tulemusi depressiooni, ärevushäirete ja teiste muutlike ja tugevate tundeseisunite jne. esinemise korral inimeste eludes.
Peale seanssi on inimestel enesetunne hea osadel tekib ka tunni jooksul eufooriline tunne mis jääb kestma vahel paarist tunnist paari päevani. Mõni on seanssi järgset mõju võrrelnud päikeselise puhkusega talvisel ajal.
Soovitav on alustada monocromaatset valgusteraapiat vähemalt neljast sessioonist koosnevast tsüklist, see aitab organismi puhastada ja soovi korral valgussessioonidega jätkata. Valgusteraapia on üks tee muuta sügisene hallus värviliseks emotsiooniks ja tugevdada enda organismi.
________________________________________________
Monocromaatse valgusteraapia seansse tehakse Tallinnas
Keha ja Meele Teraapiakeskuses
Müürivahe 22
Info ja registreerumine
Aili Tamming
aili@teraapiakeskus.ee
55670442
Valgusteraapia seanssid
Täiskasvanud 20 eurot
Lapsed ja pensionäärid 15 eurot
Valgusteraapia kombineerituna psühhoteraapiaga 1,5 h 75 eurot
_________________________________________________________
Oleme teinud valgusteraapia sessioone ka firmades kohapeal. Kui on huvi võtke ühendust.